niedziela, 8 lipca 2012

Tour de Fleece - dzień ósmy

Hmmmmm.... dziś już ósmy etap Tour de France, a co za tym idzie, Tour de Fleece też już w pełni. A u nas jakoś cisza z głuszą.

Rychło w czas się zorientowałam bo dziś już ósmy dzień, ale w sumie nie zawadzi się przyłączyć. Impreza trwa do 22 lipca, więc jeszcze mnóstwo czasu zostało by się wykazać i pokazać.  Zawsze się sfrajeruje, bo żadna ze mnie fanka kolarstwa a że nawet telewizora nie mam, to mi zawsze początek ucieknie.

Dla nie będących w temacie krótkie wyjaśnienie. Tour de Fleece to taki prządkowy pomysł, który przyjął się w wielu krajach świata. Polega to na tym, by przez cały czas trwania Tour de France prząść (czyli pedałować jak kolarze - choć przecież można też kręcić na wrzecionie) codziennie i pokazywać swoje prace. Pomaga to złapać motywację i pokonywać własne "niechcemisiejstwa" oraz ograniczenia. Takie przędzenie z motywacją można powiedzieć.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tour_de_France_2012

A więc ja zaczynam dziś, kto dołącza? Serdecznie zachęcam :))) 

Na szpuli singielek dla Aty, z dawna obiecany.

12 komentarzy:

 1. Super kolorki :) o Tourze już tam kiedyś coś czytałam na jakimś blogu, gdy sama jeszcze nie przędłam. Pomysł mi się podoba bardzo :) z tym że ja przędę tylko w weekendy, ale w pt. i wczoraj przędłam więc tak jakbym uczestniczyła odrobinę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja się zgłaszam, rzecz jasna. Wprawdzie najbliższe dwa dni mam wyjęte z prząśniczego życiorysu, ale potem nadrobię, nadrobię. A jakie są zasady? Ja namiętnie kibicuję Niemkom, u nich na wstępie dziewczyny składają deklarację, co mają zamiar przerobić w tym czasie. Ale jak my takie troszkę zapóźnione jesteśmy, to nie wiem. Zarządź!!! :):):) Zrobię, co zarządzisz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że najlepiej iść na żywioł i nie deklarować - ja przynajmniej nie wiem jeszcze w ogóle co dalej będę prząść, bo najpierw muszę coś pofarbować. Ale jeśli chcesz to możesz deklarować.

   Ogólnie zasady są takie by kręcić jak najwięcej, i codziennie, a wyniki prezentować na blogu czy w innym netowym miejscu. Można sobie liczyć metry by na koniec móc się pochwalić tymi (kilo)metrami przejechanymi. Często też w ramach TdF dziewczyny podejmują się nowych technik i uczą się tego, czego wcześniej nie robiły. Ale to - myślę - rzecz całkiem dowolna. Cieszę się, że dołączyłaś. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. wow dobrze ze przypomnialas .lece krecic hehe.rdza cudna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kręć Majowa babciu, fajnie, że też dołączasz :)

   Usuń
 4. Na Flickr jest grupa Tour de Fleece http://www.flickr.com/groups/tourdefleece/pool/ , więc możemy też tam wrzucać fotki. Zaraz sprawdzę, które mam z lipca i dodam.
  Jola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na Flick-rze duża grupa prządek się prezentuje, dzięki za link, świetne zdjęcia ludzie podrzucają.

   Usuń
 5. Piękna czesanka na kołowrotku :)
  Będę trzymała za Was kciuki. Relacje z Toure de France mam codziennie, więc i Wasze TdF będą mnie bardzo cieszyć. Nie dołączam, bo przędę naprawdę dużo i jakoś tak czułabym, że psuję zabawę.
  Będę oddaną kibicką na trasie :))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za zaproszenie, ale zaczekam i za rok zacznę, w tym nie dam rady....
  przypomnij nam o tym za rok!!!!!!

  OdpowiedzUsuń